Британська розвідка оцінила Z-операцію РФ у Чорному морі

Росія здійснює пропагандистські інформаційні операції у Чорному морі.

Однак такі дії збільшують ризик морських аварій. Про це повідомило міністерство оборони Великої Британії у Twitter 25 травня.

Аналіз Geollect вказує на те, що з 14 травня дані автоматичної ідентифікаційної системи (АІС) комерційних суден дистанційно підробили. Мета створити у Чорному морі зображення 65-кілометрового пропагандистського символу “Z”, який можна побачити у програмному забезпеченні для відстеження.

АІС використовується для відстеження суден, у тому числі для забезпечення їхньої безпеки. Сліди на зображенні вказують на швидкість судна до 102 вузлів (188 км/год), що свідчить про їх підроблення.

“Проросійські суб’єкти, ймовірно, провели підробку як інформаційну операцію, можливо, з метою підтримати моральний дух росіян напередодні очікуваного контрнаступу з боку України”, йдеться в огляді британської розвідки.

Аналітики наголосили, що підробка АІС збільшує ризик морських аварій.

“Попри віртуальні інформаційні операції Росії в Чорному морі, її фізичний флот залишається вразливим. Розвідувальне судно “Іван Хурс”, ймовірно, зазнало атаки 24 травня 2023 року”, додали у міноборони Великої Британії.

Доповнюється…