В Україні каратимуть чоловіків, які незаконно виїхали за кордон під час війни

В Україні створять законопроєкт для покарання чоловіків, які незаконно покинули країну під час війни.

Це буде спільна ініціатива уряду та Верховної Ради, заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, передає “РБК-Україна”.

“Наразі не передбачено має ніяких покарань для тих, хто незаконно перетнув кордон і потім повернувся в Україну. На сьогоднішній день таких правил і обмежень не встановлено. Але я думаю, що по закінченню війни держава зробить все для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Маю на увазі тих, хто нелегально перетнув кордон. Гадаю, це буде закон”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіянин у Києві допомагав ухилянтам тікати за кордон

Зараз активно вивчається міжнародний досвід з цього питання, додав Клименко.

“Яким чином поводитись з нашими громадянами, які порушили закон вже один раз. Вони мають відповісти за порушення закону. Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон”, зазначив міністр.

Під час воєнного стану в Україні, виїзд чоловіків від 18 до 60 років за кордон заборонений.

Служба безпеки ліквідувала одразу чотири канали нелегального виїзду за кордон українських громадян призовного віку. Серед затриманих власниця приватної клініки і пастор. Канали прикрили в Одеській, Чернівецькій, Черкаській та Дніпропетровській областях.