Росіяни почали більше говорити про свої втрати в Бахмуті ‒ ISW

У російському інформаційному просторі все частіше обговорюються дані про втрати військ РФ у Бахмуті.

Дискусії щодо цього заполонили провійськовий інформаційний простір Росії і “глушать будь-який позитивний ефект від захоплення міста”. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Так, ватажок групи “Вагнера” Євген Пригожин в інтерв’ю російському політтехнологу Костянтину Долгову 23 травня заявив, що “Вагнер” втратив у Бахмуті 10 тис. завербованих із числа засуджених і стільки ж кадровиків. За словами Пригожина, група “Вагнера” завербувала 50 тис. ув’язнених, 20% з яких загинули в боях за Бахмут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни намагались наступати на кількох ділянках фронту ‒ Генштаб

Військові блогери РФ підхопили повідомлення про втрати. Тим самим змістили загальну російську дискусію від обговорення важливості захоплення Бахмута до посилення суперечок навколо повідомлень про втрати. З’явилися також заяви, що ці втрати можуть бути значно більшими, ніж оприлюднені.

“Заяви Пригожина про втрати “Вагнера” в Бахмуті також стали окремою точкою напруги в інформаційному просторі і почали визначати домінуючий дискурс про всю російську кампанію в Бахмуті. Змістивши розмову в бік заявлених втрат “Вагнера”, Пригожин значною мірою домігся успіху в подальшому позбавленні МО РФ можливості стверджувати про інформаційну перемогу в Бахмуті”, ‒ йдеться у повідомленні.

За оцінками аналітиків, Пригожин продовжить вести розмову про Бахмут і надалі, але ціною висвітлення величезних втрат, яких зазнали його війська заради незначної користі.

На пресконференції в Японії президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден сказав, що у боях в районі Бахмута втрати Росії склали понад 100 тис.солдатів.

Заява президента США Джо Байдена про те, що Росія втратила у боях за Бахмут 100 тисяч своїх військових відповідає українським даним. Жодних розбіжностей немає. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.