Як уберегти екран смартфона від вигорання: корисні поради

Однією з основних проблем сучасних смартфонів є вигоряння AMOLED-дисплеїв.

Якимось чином повністю позбавитися проблеми вигоряння не можна технологія недостатньо розвинена, тому попри преміальність вашого смартфона завжди є ризик вигорання, але якщо дотримуватися певних рекомендацій, екран прослужить довго.

Gazeta.ua зібрала добірку порад, які вбережуть дисплей вашого смартфона від вигорання і збережуть його в хорошому стані ще довго.

Не встановлюйте максимальну яскравість екрана

Це одна з найважливіших порад, адже чим яскравіше підсвічування, тим швидше пікселі вигоряють.

Щоб з AMOLED-дисплеєм все було в порядку, налаштуйте яскравість на рівні близько 50% або адаптуйте яскравість самостійно в залежності від навколишніх умов освітлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидко зарядити смартфон: топ-5 порад

Використовуйте повноекранний режим

Використовуйте повноекранний режим для найпопулярніших додатків. Річ у тім, що додатки, які працюють в повноекранному режимі, приховують статус-бар і інші елементи інтерфейсу, які найбільш схильні до вигорання.

На жаль, далеко не всі додатки підтримують повноекранний режим, але в інших випадках рекомендується використовувати спеціальну програму на зразок Fulscrn, яка дозволяє примусово перевести будь-який додаток в повноекранний режим.

Обмежте час роботи Always-On Display

Ця функція стала одним з головних нововведень в новій лінійці iPhone 14 і користувачі “яблука” вже встигли відчути на собі всі її “принади”.

Якщо ваш смартфон підтримує функцію Always-On Display, налаштуйте таймер очікування, щоб екран автоматично відключався через певний час. Це допоможе запобігти тривалому відображенню статичних елементів на екрані. А краще й зовсім її відключити.

Постійно змінюйте шпалери та заставки

Вигоряння на OLED-екрані може відбуватися через статичні елементи, які відображаються протягом тривалого часу. Тому рекомендується змінювати зображення на робочому столі щонайменше раз на кілька тижнів.

Як варіант використовуйте повністю чорні шпалери, тому що пікселі AMOLED-дисплеїв вимикаються при відображенні чорного кольору.

З часом кожен користувач смартфона стикається з тим, що його пристрій починає працювати не зовсім коректно. Зокрема, телефон починає гальмувати, зависати, швидкість його роботи знижується, а відгук операційної системи стає повільнішим.

Це може трапитися як і з бюджетним смартфоном, так і з дорогим “флагманом”. Зазвичай, прибрати такі негаразди допомагає звичайне перезавантаження пристрою. Gazeta.ua розповість, що відбувається при перезавантаженні телефону і як часто це потрібно робити, щоб гаджет працював без “зависань”.