Що робити зі старим пеньком на ділянці: нестандартні рішення

Старий пень на ділянці може бути неабиякою проблемою для городників. Викорчувати його буває дуже важко.

Водночас, можна перетворити пеньок на елемент декору. Кілька порад щодо того, як позбутися старого пня на городі, зібрала Gazeta.ua.

Більшість садівників та городників пеньки видаляють вручну. Це вкрай важко. Використовують сокиру, пилку. Знадобиться й лопата. Спочатку вирізають стовбур пенька, потім викопують й вирубують коріння. Хоча цей метод трудомісткий, він найбільш екологічно чистий і безкоштовний.

Є й дещо легший, але довший метод видалення пенька. Потрібно просвердлити в ньому з десяток отворів з різних боків діаметром приблизно 1,5 і глибиною близько 15 см. Їх слід робити на відстані 10-15 см один від одного. Потім засипати у них селітру і заткнути корками. Наступного літа пеньок просохне і його можна буде підпалити. Дерево вигорить разом із корінням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допоможе пиво: надійні народні способи боротьби зі слимаками

Але можна також використати спеціальні хімічні розчини. Вони дозволяють розкласти деревину, що полегшує її видалення. Однак, цей спосіб може бути дорогим. Він також шкідливий для навколишнього середовища.

Зрештою, пень можна не корчувати, а створити з нього квіткову клумбу. Для цього потрібно розбити землю навколо пня й посадити квіти або інші рослини.

Гарним може вийти й декоративний столик або стілець із пенька. Для цього потрібно вирізати стовбур пня, обробити його і додати необхідні деталі.

Старий пеньок можна використати також для створення ігрового майданчика для дітей. На вершині пня можна зробити майданчик, куди будуть вилазити гратися діти. Це буде корисним фізичної активності дітей та розвитку їх рухових навичок.

Правильно підібрані рослини допоможуть відлякати мурах у саду. Такі рослини легко садяться і дарують приємний аромат.

Впоратися з мохом на бруківці чи тротуарній плитці допоможе пісок. Але спочатку потрібно зачистити весь мох за допомогою садових інструментів.