Як відбуватиметься календарна реформа: в ПЦУ пояснили

У Православній церкві України (ПЦУ) повідомили, що календарна реформа відбудеться “без примусу, поступово і усвідомлено”.

Парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість. Про це йдеться у заяві ПЦУ в Facebook.

“Це рішення, на яке чекає від нас і більшість вірних нашої Церкви, і більшість українського суспільства. Це рішення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, і робимо його зважено. Так само вірним і життєво необхідним для нас є рішення про перехід на оновлений календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим, зі збереженням традиційної пасхалії”, зазначив Митрополит Епіфаній, коментуючи історичне рішення Собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПЦУ перенесла дату святкування Різдва

Там зазначили, що парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено.

“Зауважимо, що питання календарної реформи давно дискутується і в суспільстві, і в Церкві. І ми бачимо, що з року в рік все більшим стає число прихильників переходу на оновлений, сучасний календар, яким вже давно користуються більшість Помісних Православних Церков. З новою силою це питання постало внаслідок російської агресії”, сказано у заяві.

24 травня Православна церква України (ПЦУ) офіційно повідомила про рішення перейти на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року.

При цьому наголошується, що парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість. Відповідне повідомлення пресслужба ПЦУ оприлюднила у Facebook.

Таким чином із 1 вересня 2023 року більшість християн України почнуть відзначати релігійні свята за новим календарем. Зокрема, Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня, день Святого Миколая 6 грудня, а не 19 грудня, Водохреще 6 січня, а не 18 січня.

Водночас не зміниться дата святкування Великодня та деяких інших свят.