Аналітики спрогнозували, чим обернеться для Кремля прорив на Бєлгородщину 

Дводенна операція у Бєлгородській області РФ може змусити Кремль перекинути війська від лінії фронту, а також завдати Москві психологічного удару.

Таку думку висловили західні військові аналітиків. Їх цитує агентство Reuters.

“Українці намагаються розтягнути росіян у різні боки, щоб відкрити прогалини”, вважає аналітик британського Королівського інституту оборонних досліджень (RUSI) Ніл Мелвін.

На його думку, росіянам доведеться відреагувати на перетин їхнього кордону озброєною групою і розмістити там війська. А також суттєво укріпити всю прикордонну зону, навіть якщо українські воїни не збираються йти цим шляхом.

Мелвін зазначив, що операція також сприяла підняттю морального духу в Україні.

Проникнення у Бєлгородську область мало вигляд операції з “формування” українського поля бою перед запланованим контрнаступом, вважає голова лондонської консалтингової компанії Mayak Intelligence Марк Галеотті.

“Це справді шанс зробити дві речі. Одна розбурхати росіян, змусити їх занепокоїтися можливістю повстань серед власного народу. А по-друге, змусити росіян розвести свої війська”, сказав він.

22 травня у Бєлгородській області почалися військові дії, за які взяли відповідальність формування етнічних росіян “Російський добровольчий корпус” (РДК) та легіон “Свобода Росії”. Обидва воюють на боці України. Російська місцева влада заявила про проникнення “української ДРГ” і запровадили режим “контртерористичної операції”.

Головне управління воєнної розвідки події в області назвало операцією для створення “смуги безпеки”, яку проводять громадяни РФ з легіону “Свобода Росії” та РДК. В Офісі президента кажуть, що непричетні, але “спостерігають із цікавістю”.

23 травня легіон “Свобода Росії” та РДК заявили, що продовжують операцію зі “звільнення” Бєлгородської області. Ніяких деталей бійці не розкрили.