Росіяни викрали золото Візантії

Російські окупанти розграбували музей-заповідник Херсонес Таврійський в окупованому Криму.

Звідти вивезли артефакти, повідомляє представництво президента України в Криму.

“Окупанти розграбували музей-заповідник Херсонес Таврійський і вивезли до Великого Новгорода нібито на виставку золото Візантії, а також інші артефакти: стародавні вироби із кістки, глини та інших матеріалів”, йдеться в повідомленні.

На території цього музею росіяни продовжують незаконні археологічні розкопки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни вивозять з Криму сім’ї та документи

У грудні 2022 року старша наукова співробітниця Інституту археології НАН України Евеліна Кравченко попередила, що російські окупанти підготували колекції Херсонеса Таврійського до вивезення.

Близько року тому окупанти видали “наказ” про підготовку до евакуації колекцій чотирьох музеїв Севастополя: Національного заповідника Херсонес Таврійський, Севастопольського художнього музею імені Крошицького, об’єднаного музею панорами і діорами, музею військово-морського флоту.

Херсонес Таврійський античне і візантійське місто-держава у південно-західній частині Криму. Воно включене до світової спадщини ЮНЕСКО.

У тимчасово окупованому Криму вранці 18 травня прогримів вибух на залізниці.

Вибухнуло у Сімферопольському районі. У результаті з колії зійшов поїзд із зерном.

Нещодавно у Севастополі було чутно вибухи. З повідомлень мереж, вибухнуло у районі аеродрому Бельбек. Перед цим поблизу міста горіла нафтобаза, піднявся густий чорний дим. Колаборанти у Криму заявили про атаку дронів.