Пашинян може визнати азербайджанською частину Нагірного Карабаху

Вірменія готова визнати частиною Азербайджану територію площею 86 600 кв.км, що включає і Нагірний Карабах.

Але має бути забезпечена безпека вірменського населення, сказав прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, передає Armenpres.

Вірменія та Азербайджан мають без застережень визнати територіальну цілісність одне одного, вказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кордоні Вірменії з Азербайджаном сталися сутички військових, є жертви

“Якщо ми з Азербайджаном правильно розуміємо один одного в цьому питанні, то Вірменія визнає 86,6 тисячі квадратних кілометрів територіальної цілісності Азербайджану за умови, що Азербайджан визнає 29 800 квадратних кілометрів”, сказав Пашинян.

Він вважає, що між Баку та невизнаним Нагірним Карабахом має пройти обговорення щодо забезпечення прав і безпеки вірмен. Мають бути міжнародні гарантії цих переговорів.

Територіальний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном триває десятки років. Востаннє збройні сутички поновилися у вересні 2020 року.

Тоді Вірменія та Азербайджан 44 дні воювали за Нагірний Карабах вірменський анклав на території Азербайджану. Конфлікт завершився перемогою азербайджанських військ, і Баку відновив контроль над частиною Нагірного Карабаху. В частині, що залишилася, були розміщені російські “миротворці”, оскільки Росія виступила посередником припинення бойових дій.

Москва відправила в регіон конфлікту приблизно 2 тис. військових. Вірменія мала вивести звідти свої війська.

Попри закінчення боїв напруженість між Єреваном і Баку залишається високою. Офіційний Баку регулярно звинувачує вірменську сторону у порушенні угоди про виведення військ. Водночас у Єревані наполягають, що всі регулярні частини з Карабаху виведені, і там перебувають лише місцеві сили самооборони.