У Греції назвали переможця парламентських виборів

У Греції в неділю, 21 травня, відбулись парламентські вибори. Перемогла консервативна партія “Нова демократія” чинного прем’єр-міністра Кіріакоса Міцотакіса.

При цьому її відрив від суперників став другим найбільшим в історії країни, повідомляє Prothotema.

“Нова демократія” набрала 40,79% голосів виборців. А другою стала головна опозиційна партія СІРІЗА, яка набрала 20,07% голосів. Тобто різниця склала 20 відсоткових пунктів. Це другий за величиною показник в постреволюційний період. Різниця між переможцем і другим місцем була більшою лише на виборах у 1974 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр транспорту Греції подав у відставку

Третє місце виборола соціалістична партія ПАСОК 11,46%. Далі йдуть Комуністична партія Греції (ККЕ) 7,22% і ультраправа “Грецьке рішення” 4,45%. Ще чотири партії набрала менше 3%, але вони теж пройшли до парламенту.

Однак, “Нова демократія” не отримає абсолютної більшості парламентських місць через зміну виборчої системи у Грреції.

Президентка Катерина Сакелларопулу у понеділок дасть трьом провідним партіям “Новій демократії”, СІРІЗА та ПАСОК три дні на формування коаліційного уряду. Якщо уряд не буде сформовано, Сакелларопулу призначить тимчасовий для підготовки нових виборів приблизно через місяць.

Головним питанням дискусій під час виборчої кампанії у Греції була криза вартості життя. Різні партії обіцяли підвищити мінімальну заробітну плату і створити нові робочі місця.

При цьому на греків особливо вплинуло зростання цін та падіння рівня життя після десятирічної боргової кризи.

У Греції на початку березня посилилися протести після найбільшої в країні залізничної аварії. На вулиці кількох міст із демонстраціями вийшли тисячі студентів. Між деякими протестувальниками й поліцейськими сталася сутичка.

Перед тим у Греції пасажирський поїзд Афіни-Салоніки на повній швидкості зіткнувся із вантажним. Загинули більше пів сотні людей, 85 осіб отримали поранення.