Де перебувають керівники оборони Маріуполя – дружина Прокопенка розповіла деталі

Керівники оборони Маріуполя перебувають на закритому режимному об’єкті в Туреччині.

Вони не на свободі, наголосила дружина голови бригади Національної гвардії “Азов” Дениса “Редіса” Прокопенка Катерина Прокопенко в інтерв’ю “Укрінформу”.

“Вони на закритому режимному об’єкті. Навіть ми не знаємо, де конкретно. Вони не на курорті і не на морі. У них є певний режим, регламентовані дзвінки, розклад. Вони не зазнають тортур, як в Росії, але, тим не менше, вони не повністю на свободі”, сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рік після виходу захисників із Маріуполя. “Азов” готує сили для наступу

Командирам передають інформацію про війну.

“Ми всі розуміємо, що, якби вони залишилися в полоні довше в тих умовах, то сталися б невідворотні процеси з їхнім станом. Я вдячна всім причетним за те, що вдалось його дістати з того пекла. Тепер важлива задача повернути чоловіка на Батьківщину”, додала Прокопенко.

Вона сподівається, що офіцерів повернуть в Україну найближчим часом.

21 вересня в рамках обміну з російськими окупантами вдалося звільнити 215 українських захисників. 200 захисників обміняли на Віктора Медведчука. Інших на 55 полонених росіян. Це найбільший обмін із 24 лютого.

Серед звільнених також захисники Азовсталі, які чотири місяці перебували у російському полоні. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган натякнув, що на обміні Медведчука особисто наполягав президент Росії Володимир Путін.

Про обмін кума президента Росії домовлялася українська розвідка. Добро на обмін давав президент Володимир Зеленський, розповів керівник його Офіса Андрій Єрмак.

Оборона Маріуполя тривала 86 днів. 20 травня командир полку “Азов” підполковник Денис Прокопенко заявив, що найвище військове керівництво України віддало наказ про збереження життя і здоров’я військовослужбовців гарнізону й припинення оборони Маріуполя.