Росіяни хотіли, щоб Україна здалася в перший день вторгнення – Буданов

Росіяни справді не очікували жодного спротиву 24 лютого 2022 року, вони не готувалися воювати.

Окупанти розраховували, що численні військові колони створять “картинку масованого наступу і безальтернативності здачі” України, сказав керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов у інтерв’ю журналісту Дмитру Комарову.

Росіяни протягом двох тижнів перед 24 лютого змінювали дату початку вторгнення. Розвідка отримала остаточну інформацію близько 15:00 23 лютого.

О 4:00 24 лютого спецпризначенці ГУР вирушили до Гостомеля, аби затримати висадку ворожого десанту. Саме з Гостомеля окупанти мали зайти у Київ, і це був їхній єдиний план. Якби росіянам вдалося висадитися, столицю було б захоплено, переконаний Буданов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буданов розкрив, куди цілилась РФ при обстрілах України в перший день війни

“Вони мали створити картинку масованого наступу і безальтернативності здачі. І для створення цієї картинки було входження колон… Ніхто не мав наміру воювати, як в Маріуполі, таких варіантів не було”, сказав керівник ГУР.

Після цього, окупанти мали зайти в урядовий квартал і змінити керівництво України.

За чотири доби до вторгнення українські відділення Сбербанка РФ по максимальному курсу скупили “всю готівку, яку тільки могли”, і вона вся була накопичена в їхніх сховищах.

“Тобто вони чекали, коли зайдуть свої, відкривати і зі своїми людьми проводити потрібну їм політику, роздаючи просто готівкові кошти”, сказав розвідник.

РФ з 2007 року почала вести підготовку до агресії проти України. В 2014 році росіяни просто скористалась зручним моментом, заявив Буданов.

Він підкреслив, що якщо б війна не почалася в 2014 році, то “це нічого б не змінило”.