США наклали на Росію нові санкції

Сполучені штати Америки оголосили про новий масштабний пакет санкцій.

До нього увійшли понад 300 компаній, фізичних осіб, суден та літаків, передає Міністерство фінансів США.

Управління контролю за іноземними активами США наклало обмеження на 104 компанії та організації, а також 22 фізичні особи. Держдепартамент США окремо заблокував активи ще 200 фізичних та юридичних осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США вдарили по РФ новими санкціями

Міністерство торгівлі США розширило територію та категорії, на які поширюється експортний контроль. Додало до свого санкційного списку 71 юридичну особу. Ці санкції забороняють продаж цим компаніям будь-яких товарів, крім продуктів та ліків.

З 18 червня забороняється будь-яке постачання архітектурних та інженерних послуг будь-якій особі на території Росії.

Значна частина нового санкційного пакета пов’язана із закриттям схем, які Росія використовує для обходу чинних обмежень. Мережі російських посередників знайшли у Ліхтенштейні, Нідерландах та інших країнах.

Країни “Великої сімки” заборонять увесь імпорт алмазів, міді, алюмінію та нікелю з Росії. Такі санкції мають послабити воєнні можливості РФ. Про це повідомив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Лідери країн “Великої сімки” (G7) прибули до японського міста Хіросіма для участі у саміті, що розпочинається 19 травня. Одне з основних питань порядку денного ‒ війна Росії проти України.