“Війна не була вибором українців”: Зеленський звернувся до учасників саміту Ліги арабських держав

У п’ятницю, 19 травня, президент Володимир Зеленський звернувся до учасників саміту Ліги арабських держав, де Україна вперше бере участь в статусі почесного гостя.

Глава держави наголосив, що війна ніколи не була вибором українців. Звернення президент оприлюднив у Telegram.

“Війна ніколи не була вибором українців. Наші війська не йшли до чужих земель, ми не займаємося анексіями й грабуванням ресурсів інших народів. Але ми ніколи й не підкоримося будь-яким чужинцям та колонізаторам. Тому ми боремось! І я впевнений, що цю нашу головну емоцію зрозуміють усі ваші народи”, сказав Зеленський.

Президент висловив впевненість у тому, що всі народи арабських держав це зрозуміють.

“І головний заклик, який хочу залишити тут, у Джедді. Шляхетний заклик до всіх вас сприяти захисту наших людей, включно з українською мусульманською спільнотою!”, сказав президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський прибув до Саудівської Аравії і розповів про свої плани

Зеленський нагадав, що Крим став першим, хто постраждав від російської окупації, і досі більшість із тих, хто зазнає репресій в окупованому Криму, це саме мусульмани.

“Разом зі мною тут високоповажний Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу, одного з корінних народів України. Їхній дім це Крим, осередок мусульманської культури в Україні. Століттями кримськотатарський народ був і має залишитися невідʼємною та сильною складовою мусульманської спільноти світу”, наголосив він.

Президент зазначив, що Україна вже має позитивний досвід із Саудівською Аравією щодо звільнення наших людей, захоплених Росією.

“Ми можемо розширити цей досвід! І навіть якщо тут, на саміті, є люди, які мають інший погляд на війну, що відбувається на нашій землі, називаючи її конфліктом, я впевнений: ми всі можемо бути єдині в тому, щоб урятувати з кліток російських тюрем наших людей”, сказав він.

Зеленський також сказав, що кожній із почесних делегацій передали документ їхньою мовою із десятьма пунктами формули миру.

“Будь ласка, ви можете обрати той напрям, який ви вважаєте доцільним. І я буду вдячний кожному з вас, хто обере саме напрям порятунку людей, яких утримують у російській неволі. Тому я запрошую всіх, хто поважає мир, долучитися до реалізації формули миру й таким чином зменшити ворожнечу та війни, страждання і зло”, підкреслив президент.

У п’ятницю, 19 травня, президент України Володимир Зеленський зустрівся зі Спадкоємним принцом, прем’єр-міністром Саудівської Аравії Мухаммадом бін Салманом аль Саудом.

Український лідер подякував йому за запрошення взяти участь у саміті Ліги арабських держав як почесний гість. Про це Зеленський написав у Telegram.

Зеленський відзначив успішну участь Саудівської Аравії у поверненні з російського полону 10 іноземних військовополонених.