Шпигував за військовими і прикордонниками: СБУ “спакувала” зрадника

Служба безпеки України у Чернівцях затримала ще одного агента ГРУ, який шпигував за підрозділами Збройних сил України, Служби безпеки та прикордонників.

Зловмисник збирав для окупантів розвіддані про місця розташування Сил оборони та об’єктів критичної інфраструктури у східних і західних регіонах України, повідомила 18 травня пресслужба СБУ.

“Передусім ворога цікавили локації підрозділів СБУ і Держприкордонслужби, а також точні координати ключових мостів та електропідстанцій на Харківщині та Буковині. Російського агента спіймали у Чернівцях під час проведення ним прихованої фотофіксації військового об’єкта. Поплічником агресора виявився місцевий житель, який у 2021 році переїхав до Харкова і працював техніком із налаштування інтернету”, ідеться в повідомленні.

Після початку повномасштабного вторгнення він почав активно поширювати прокремлівські наративи на власній сторінці у забороненій соцмережі “Одноклассники”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ексчиновник здавав РФ позиції морської піхоти ЗСУ

Цьогоріч у лютому чоловік потрапив у поле зору російської воєнної розвідки. Згодом на нього дистанційно вийшов кадровий співробітник ГРУ, який запропонував негласну співпрацю на користь країни-агресорки.

“Перебуваючи у Харкові, ворожий агент виконував вказівки свого російського куратора щодо збору даних про дислокацію блокпостів та фортифікаційних споруд у місті. Крім того, він передавав окупантам геолокації місцевих енергооб’єктів. Невдовзі фігурант отримав нове завдання повернутись до Чернівців під виглядом відвідування родичів. Насправді ж метою поїздки було шпигування за обласним управлінням СБУ, прикордонним загоном та місцевим військкоматом”, звітує відомство.

Також у центрі уваги зловмисника були транспортні мости регіону їхні координати і система охорони.

Зраднику повідомили про підозру. Наразі він перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Служба безпеки України затримала ворожого коригувальника, який “зливав” окупантам місця базування Сил оборони у Миколаєві. Також зловмисник передавав агресору локації місцевих об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема міських навчальних закладів та лікарень.

Зрадником виявився студент одного із місцевих ВНЗ, якого у березні цього року російська спецслужба дистанційно залучила до негласної співпраці. За кожну мітку на електронній карті фігурант отримував від російських загарбників по дві тис. грн. Розвідувальна інформація потрібна була ворогу для підготовки масованих повітряних атак на українське місто.