РФ може готувати диверсії – Воллес попередив про загрозу для Заходу

Росія може планувати атаки на критичну інфраструктуру країн Заходу.

Для цього вона має спецчовни та кораблі-шпигуни. Про це заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, пише The Guardian.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Кораблі-привиди” РФ проводять секретні операції біля низки країн ЗМІ

За його словами, росіяни мають спеціальну військово-морську програму, щоб спостерігати або атакувати критично важливу інфраструктуру їхніх противників.

“У них є підводні човни, кораблі-шпигуни та інше обладнання, спеціально призначене для цих цілей”, – зазначив міністр оборони.

Тому, за його словами, область критичної інфраструктури Заходу зараз потребує захисту.

“Що ми можемо сказати без сумніву, так це те, що Росія має намір і можливість націлитись на критичну національну інфраструктуру Заходу. Ми повинні мати намір і можливості для її захисту”, – підкреслив Воллес.

Багато російських військових і цивільних кораблів фіксують у водах навколо Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Вони вивчають дно моря за допомогою спецобладнання та з’ясовують, як пов’язана інфраструктура цих країн.

Метою Росії є отримання інформації, яка б дозволила їй саботувати, серед іншого, розподіл електроенергії Північно-Західної Європи. Або здійснити диверсії, у тому числі шляхом перерізання кабелів живлення та передачі даних через Атлантику та до решти Європи, вважають експерти.

У розслідуванні повідомляється, що у водах Північної Європи плавають російські “кораблі-привиди”. Це судна, які вимкнули свої “передавачі AIS” і не повідомляють про своє місцеперебування. Як приклад такого судна розслідувачі назвали корабель військово-повітряних сил Росії “Адмірал Володимирський”. Офіційно він займається морськими дослідженнями, але, за даними джерел, його також використовують для розвідувальної роботи.