“Ми не маємо права програти” – Зеленський

У четвер, 18 травня, президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників другого Strategic Ark важливого діалогу про безпеку світу.

Цей форум проходить у знакову дату, адже18 травня 1792 року стотисячне російське військо перейшло кордони Речі Посполитої та вторглося на її землю. Про це Зеленський повідомив у Telegram.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не буде жодного сліду окупації Зеленський звернувся до кримських татар

“Почалася російсько-польська війна, наслідки якої всі ми пам’ятаємо. Сьогодні той самий ворог. Та сама мета. Та сама ціна поразки. Ми не маємо права програти. Ми не маємо права ні на мить послабити спротив, протидію. Не маємо права не дотиснути зло, втратити єдність союзників, передчасно скласти зброю, не битися до остаточної перемоги”, сказав.

Глава держави наголосив, що Росії потрібен не мир, а час для нових ракет, нового плану, нового нападу.

“Це формула російської політики, незмінна століттями. ХХІ має стати для неї останнім. Механізми для втілення цього містить українська формула миру. Гарантії безпеки, щоб подібне ніколи не повторилось”, зазначив Зеленський.

Також 18 травня вшановують пам’ять жертв геноциду депортації кримських татар 1944 року. 77 років тому з 18 по 20 травня з Криму примусово вивезли представників корінного народу півострова.

Кримських татар звинуватили в масовому дезертирстві з лав Червоної армії та співпраці з ворогом під час Другої світової війни. Пропозицію виселити цілий народ до Узбекистану без доведення провини сформував до лідера СРСР Йосипа Сталіна нарком внутрішніх справ Лаврентій Берія.

Аргументував “небажаністю подальшого проживання кримських татар на прикордонній околиці СРСР”. Після того підготували велику операцію, до виконання якої залучили 32 тис. працівників НКВД і солдатів.