Під Бахмутом росіяни влаштували смертельну провокацію – боєць ССО

Захоплення російських позицій на Бахмутському напрямку фронту триває ефективно.

Водночас окупанти міцно чіпляються за свої укріплення, розповів заступник командира тактичного підрозділу “Грім” Сил спеціальних операцій Андрій на псевдо “Дід” в телемарафоні “Єдині новини”, передає Gazeta.ua.

“Росіяни зробили собі багато укріплень, їм є де сховатися, де перечекати наші обстріли. Під Бахмутом вони тримаються достатньо добре”, зазначив боєць.

За його словами, загарбники підганяють все нові й нові частини, які будуть іти на підкріплення. Серед них є доволі професійні військові.

Під час розчищення територій одна з груп загарбників вдалась до провокації, унаслідок якої загинув солдат підрозділу Андрія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Донбасі гаряче: окупанти знову масштабно атакували

“Була невелика посадка, проріджена з двох боків снарядами, мінами. Вони (росіяни. Gazeta.ua) засіли у невеликому окопі під коренями. І коли наша штурмова група пішла розчищати посадку, вони підпустили на кілька метрів. Коли наші почали закидати окопи гранатами, ті втекли під коріння дерев. Потім вони ж викликали вогонь на себе, наші хлопці закидали їх мінами. Невдовзі вони вийшли з окопу і відкрили прицільний вогонь. Вони трималися у тій ямі два дні”, розповів Андрій.

Боєць визнав, що у самому Бахмуті “вагнерівці” щодня мають невеликі тактичні успіхи. Проте Збройні сили України просунулися на околицях міста.

“Атака (ЗСУ. Gazeta.ua) була дуже ефективна. Першого ж дня ми просунулись на 2 кілометри. Потім щодня просувались далі й далі. На сьогодні, то до 2-х кілометрів плюс-мінус. Якщо дивитись від крайньої позиції, де ми перебуваємо, і до останніх вулиць Бахмута, де є наші військові”, розповів військовослужбовець.

ЗСУ відтіснили армію РФ на південь та північний захід від Бахмута на Донеччині, що дозволило відновити лінію постачання, повідомила британська розвідка 16 травня. Міноборони РФ визнало відхід своїх військ із позицій на північ від Бахмута.

15 травня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський заявив, що успіх контратак української армії у районі Бахмута “необхідно сприймати як частковий”.

Противник просувається в самому Бахмуті, а ЗСУ у передмісті протягом декількох днів звільнили від ворога на півночі та півдні близько 20 кв. км, заявили в Міноборони 16 травня.