Компенсація Росією завданих війною збитків: у Рейк’явіку підписали декларацію

У Рейк’явіку 17 травня під час саміту Ради Європи підписали політичну декларацію про створення Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України.

Це ‒ важливий етапом на шляху до відшкодування Україні та українцям збитків, які РФ завдала своєю війною, повідомив у Telegram прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, тепер потрібно забезпечити роботу Реєстру, аби постраждалі від російської агресії могли подавати свої заяви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський закликав європейців надати Україні винищувачі

“Дякую Раді Європи та всім державам-учасницям, які на високому рівні підтримали це знакове рішення”, ‒ зазначив Шмигаль.

Він додав, що мета ‒ створення комплексного механізму компенсації, який забезпечить виплату Росією повного відшкодування Україні відповідно до міжнародного права.

“У тому числі за рахунок російських активів у світі. Рухаємося до мети разом із партнерами”, ‒ наголосив Шмигаль.

Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав РФ виплатити компенсації за збитки та втрачене майно Нафтогазу у Криму від 2014 року. Сума визначеної судом компенсації $5 млрд.

Сполучені Штати Америки починають передавати конфісковані російські активи на потреби України. Зокрема, генеральний прокурор США Меррік Гарланд заявив, що санкціонував передачу для використання в Україні конфіскованих активів російського олігарха Костянтина Малофєєва.