Отримати водійське посвідчення буде складніше: в МВС анонсували зміни

Скласти іспити для отримання водійського посвідчення в Україні стане важче.

Впроваджують нові правила, що передбачають, зокрема, відеонагляд та звукозапис під час складання теоретичної та практичної частини іспиту. Про це на пресконференції розповів заступник начальника Центру з питань впровадження цифрових інновацій Головного сервісного центру МВС Олександр Погорілий, передає Gazeta.ua.

За йог словами, планується створити такі умови, щоб “отримати посвідчення водія можливо було тільки виключно, коли ти маєш знання і відповідні навички”.

“Усі інші варіанти, щоб не мали місце, скажімо так”, ‒ зазначив Погорілий.

Для цього заплановано модернізувати сервісні центри. Зокрема, класи суттєво збільшать та обладнають спеціальними технічними засобами контролю з можливістю відеонагляду та звукозапису.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як сплатити штраф через смартфон: шість кроків

“Відеонагляд буде побудований таким чином, щоб не було “сліпих” зон. Тобто в класі вже не буде якихось зон. Відео буде перехресне. І це надасть можливість попередити таку можливість як підказування кандидату у водії, та інших неправомірних дій зі сторони, в тому числі, наших співробітників”, ‒ сказав Погорілий.

За його словами, кандидатам у водії стане легше оскаржувати результати іспиту, адже вони зможуть надати запит на таке відео та його аналіз.

“Окрім того, запроваджується система Face ID, яка буде працювати на кожному комп’ютері в класі. Вона буде допускати чи не допускати кандидата у водії, ідентифікувати його, що це саме та особа, яка і повинна складати цей іспит”, ‒ розповів Погорілий.

МВС створить зі 148 нинішніх сервісних центрів МВС 55 хабів по всій Україні. Визначатимуть їх за географічним принципом, передусім, в обласних центрах та великих містах. Ці хаби будуть приймати теоретичний іспит, також там буде можливість складання практичного іспиту на автомобілях.

Окрім того, в хабах встановлять сучасні відеореєстратори, які чотирма камерами фіксуватимуть дії, які відбуваються на дорозі перед та за автомобілем, а також дії, які відбуваються всередині автомобіля перед та за кандидатом у водії. Це дасть можливість фіксувати поведінку кандидата та екзаменатора, дії їхніх рук та ніг аби “ніхто нікому не допомагав”.

“Однозначно буде писатися звук і це також дасть можливість нівелювати можливість якихось маніпуляцій в автомобілі. А також, наприклад, щоб інша особа складала іспит”, ‒ додав Погорілий.

Уже було проведено інвентаризацію транспортних засобів, автопарк планується частково оновити автомобілями, які вже будуть обладнані відповідними засобами технічного контролю.

“Уже з 1 червня ми запускаємо перший пілот в чотирьох областях. Це Львівська, Київська, Одеська і Вінницька області, в яких ми пропрацьовуємо всі нюанси того, що я озвучив, зробимо відповідні висновки. І вже це все потім масштабуємо по всій країні”, ‒ розповів Погорілий.

При зміні паспортних даних українці повинні протягом 10 днів обміняти права водія. Зробити це можна онлайн або офлайн, повідомив Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ.

У застосунок “Дія” додали можливість скасування належного користувача авто. Належний користувач це той, хто користується авто, яке йому не належить, але на законних підставах. Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ.