У ГУР висловились про можливість обміну Богуслаєва

Інформація про включення експрезидента “Мотор Січі” В’ячеслава Богуслаєва у список на обмін розголошенню не підлягає.

Але Україна готова до креативних дій, сказав представник Головного управління розвідки Андрій Юсов під час телемарафону, передає Gazeta.ua.

“Ми можемо пригадати з вами конкретні інші випадки: і факт обміну, наприклад, Медведчука, і факт обміну відвертих державних злочинців і колаборантів, які належали до так званої Російської церкви в Україні тощо”, вказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Богуслаєва готові обміняти Подоляк назвав умови

Обмін у форматі “всіх на всіх” є реалістичним для виконання завданням, але надзвичайно важким.

“Це надзвичайно великий комплекс заходів, над яким працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, всі представники силових структур, також команда Офісу президента тощо”, розповів Юсов.

Станом на сьогодні з полону визволили понад 2,3 тис. українців.

“Триває підготовка до наступних окремих обмінів. Триває серйозна ґрунтовна робота по обміну “всіх на всіх”, і звичайно, результати будуть”, підсумував представник ГУР.

10 травня стало відомо, що В’ячеслав Богуслаєв попросив включити себе в список на обмін з Росією. Лист-заява від 20 березня з’явилася у розпорядженні журналістів “Схем”. У документі стоїть підпис Богуслаєва і є примітка: “пенсіонер, інвалід 1 групи”.

Раніше представники української влади та силових структур заявляли, що не виключають обмін Богуслаєва, як це було зі зрадником Віктором Медведчуком.

Богуслаєву інкримінують пособництво державі-агресорці, колабораційну діяльність, сприяння діяльності терористичної організації і протидію Збройним силам України. Нині він за рішенням суду до 27 травня перебуває в СІЗО. Богуслаєв усі обвинувачення відкидає.