Затримали пару зрадників, які шукали для РФ дані про контрнаступ

Служба безпеки України затримала на Харківщині ще двох поплічників агресора, які шукали для ворога інформацію про контрнаступ Збройних сил.

Зловмисниками виявились знайомі між собою чоловік та жінка з Вовчанська, які приховано збирали інформацію про місця базування та переміщення Сил оборони у прикордонному районі, повідомила 15 травня пресслужба СБУ.

“Також вони фіксували наслідки російських ракетно-артилерійських обстрілів регіону. Отриману інформацію передавали своєму родичу, який проживає в Росії. Розвіддані потрібні були окупантам для планування та підготовки повторних повітряних ударів по українських об’єктах”, ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ повідомила про підозру російському катові

Співробітники СБУ встановили місцезнаходження і затримали обох зловмисників під час виконання ними ворожого завдання.

У ході обшуків у інформаторів виявили мобільні телефони, які вони використовували для листування з агресором.

Наразі фігурантам повідомили про підозру. Зловмисники вже перебувають під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Служба безпеки України затримала ворожого коригувальника, який “зливав” окупантам місця базування Сил оборони у Миколаєві. Також зловмисник передавав агресору локації місцевих об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема міських навчальних закладів та лікарень.

Зрадником виявився студент одного із місцевих ВНЗ, якого у березні цього року російська спецслужба дистанційно залучила до негласної співпраці. За кожну мітку на електронній карті фігурант отримував від російських загарбників по дві тис. грн. Розвідувальна інформація потрібна була ворогу для підготовки масованих повітряних атак на українське місто.