Росія скочується в сталінізм: аналітики назвали причини

Наполегливе бажання російського президента Володимира Путіна вибудувати пряму паралель між вторгненням РФ в Україну та радянсько-німецькою війною в рамках Другої світової позначається на становищі в РФ.

Росія поступово перетворюється на сталінський СРСР. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За словами аналітиків, путінська ідеологія “Великої Вітчизняної спеціальної військової операції” не тільки відкрила поле для активності явних сталіністів, а й призводить до того, що вся державна система скочується в бік сталінських практик управління країною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити з Росією після нашої перемоги? Є лише один варіант

В ISW, зокрема, наводять заяву голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна, який запропонував провести націоналізацію “основних секторів” економіки, щоб полегшити економічний аспект ведення війни.

“Путін займається побудовою помилкових історичних паралелей між війною в Україні та “Великою Вітчизняною” війною Радянського Союзу. Наслідування цих умов на найвищих рівнях російського уряду, ймовірно, продовжить мати внутрішні наслідки. Оскільки війна триває і відкриває двері для більшої нормалізації радянської і сталінської практики у всіх гілках влади”, йдеться у повідомленні ISW.

Президент Росії Володимир Путін ніколи не мав “плану Б” повномасштабного вторгнення в Україну. Не розробив його, бо дійсно розраховував швидко захопити Київ і поставити там маріонетковий уряд, повідомив колумніст і триразовий лауреат Пулітцерівської премії Томас Фрідман у статті The New York Times “Володимир Путін найнебезпечніший дурень у світі”.