Парламент Швейцарії ухвалив рішення про зброю для України

Парламент Швейцарії надав дозвіл на реекспорт зброї в Україну.

Обидві палати парламенту проголосували за внесення змін до закону про засоби воєнного призначення. Про це повідомляє Euronews.

Раніше закон забороняв передачу швейцарського озброєння і боєприпасів третім країнам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швейцарія ухвалила нове рішення щодо реекспорту зброї в Україну

У четвер послабити експортний контроль над озброєннями рекомендував профільний парламентський комітет. Швейцарія місяцями відмовляла у реекспорті своєї зброї до України.

“Одне рішення стосується скасування обмежень на експорт військових засобів “в особливих випадках” і в разі необхідності забезпечення національної безпеки. Друге може дозволити постачання зброї в країни, які “віддані нашим цінностям і мають схожий експортний контроль як у Швейцарії”, ‒ йдеться у повідомленні.

Покупці також можуть реекспортувати швейцарське озброєння після п’яти років.

Міністерство оборони Німеччини 13 травня офіційно оголосило про надання Україні нового пакета військової допомоги на суму 2,7 млрд. Це найбільший пакет німецької допомоги з початку повномасштабного вторгнення Росії.

До пакета, зокрема, увійшли 30 основних бойових танків Leopard 1A5 і 20 бойових машин піхоти Marder. А також чотири зенітні ракетні установки IRIS-T SLM для протиповітряної оборони і 12 пускових установок IRIS-T SLS.