Секретної місії немає – Подоляк про Ватикан

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що не існує жодної секретної місії щодо України.

А ініціатива Ватикану, яка стосується переговорів, не узгоджувалася з Україною, передає 24 Канал.

“Немає ніякої секретної місії, безумовно. Є певна участь Ватикану у гуманітарних складових щодо обміну і так далі. Але це вже до Штабу (звертатися Gazeta.ua) щодо обміну полоненими. Але між тим, не може бути жодної секретної місії”, наголосив Подоляк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Папа Римський розповів про “секретну” місію. Стосується України

Він зазначив, що принцип глави держави Володимира Зеленського у питанні мирних переговорів максимальна прозорість.

За словами радника глави ОП, Україна впродовж понад року повномасштабного вторгнення стала радикальнішою у своїй позиції. Зокрема тому, що наразі відсутній будь-який сенс про щось говорити з Росією.

У питанні переговорного процесу посередником може бути будь-хто, сказав Подоляк. Зокрема, Китай, або Ватикан. Але вони повинні розуміти три складові: конфлікт спровокувала лише Росія; якщо Україна не переможе, то це означатиме, що у Росії оперативна пауза перед новим наступом; завершення війни з Росією через якісь компроміси аморально, зазначив Подоляк.

Наприкінці квітня Папа Римський Франциск заявив, що Ватикан нібито бере участь у миротворчій місії. Контакти з цього приводу відбулись із представниками Києва й Москви, але їхні результати конфіденційні.

Про це заявив держсекретар Ватикану П’єтро Паролін.