Позбутися мурах у саду допоможуть чотири ароматні рослини

Правильно підібрані рослини допоможуть відлякати мурах у саду.

Такі рослини легко садяться і дарують приємний аромат, пише Sante Plusmag.

Водночас до мурах не можна ставитися виключно як до шкідників. Їх присутність в саду також має багато переваг.

Наприклад, харчуються такі комахи паразитами. Завдяки мурахам росте багато рослин, серед яких фіалки, анемони і проліски.

Як рослини відлякають мурах

Якщо вашій рослинності у саду шкодять мурахи, придивіться до наступних насаджень. Мають відлякувальну дію, завдяки своєму аромату, м’ята перцева, чебрець, майоран та лаванда.

М’ята перцева

Росте вона на сонячних або напівзатінених місцях. Грунт для її посадки повинен бути вологим і багатий гумусом. Це витривала рослина, яка не потребує особливого догляду.

Щоб контролювати пишне зростання м’яти, потрібно помістити її у великий горщик, який потім пересадити в землю. Рослину потрібно регулярно обрізати.

Чебрець

Він не пахне так інтенсивно, як м’ята, проте не менш ефективно відлякує мурах. Це багаторічна рослина, що може сягати близько 30 см заввишки. Найкраще росте на добре дренованому ґрунті та на сонячному місці. Взимку його необхідно захистити від морозу, накривши шаром соломи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як легко позбутися пилу на кімнатних рослинах: корисні поради

Майоран

Така рослина не тільки допоможе відігнати мурах у саду, але й стане гарною прикрасою дому. Цвіте в теплих сонячних місцях. Ґрунт для посадки має бути родючим, водопроникним і злегка лужним pH. Вирощується як однорічна рослина, але взимку вимерзає.

Лаванда

Компоненти лаванди відлякують не тільки мурах, але й комарів, мух і кліщів. Садити лаванду потрібно в безпосередній близькості від троянд, щоб захистити їх від попелиці. Рослина процвітає в теплих, сонячних, сухих місцях і на добре дренованих вапняних ґрунтах.

Також лаванду можна посадити для ароматизації будинку. Ідеально підходить як для клумб, так і для балконів і терас.

Наприкінці весни та початку літа мурахи починають шукати їжу й воду. Тому ці комахи можуть оселитися в будинку, звідки непросто їх вивести. Відлякати цих набридливих створінь допоможе “секретний” засіб.