Фантастичний обсяг озброєння – в ОП зробили інтригуючу заяву

Напередодні контрнаступу Україні поставили 600 видів різного озброєння.

Просування українських сил має бути ефективним. Озброєння має мінімізувати наші втрати і суттєво збільшити втрати ворога, сказав радник голови Офіса президента Михайло Подоляк “24 каналу”.

Президент Володимир Зеленський розуміє, що, коли, як потрібно використовувати, чого нам не вистачає.

“Зброя є різна, є національна, тобто це не уніфікована зброя. Маємо 3-4 види артилерії і навіть більше, 3-4 види новітніх танків. І це фантастично, що все воно сконцентровано в Україні”, зазначив радник.

Зброї від партнерів буде ще більше, додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Україна хоче переломити ситуацію на полі бою” – Резніков

Українські бійці швидко опановують західну військову техніку.

“Навіть наших партнерів дивує така швидкість, і подекуди самих наших хлопців. Але головне не просто опанувати, а зробити інтегровану систему, коли різні національні види зброї інтегровані між собою в єдину систему. Це те, чого не було в країнах НАТО в принципі”, розповів Подоляк.

Але питання не тільки в кількості видів зброї, яку передали партнери.

“Питання взагалі об’єму воєнного конфлікту, який є вкрай інтенсивним. І питання в кількості зброї взагалі її потрібно набагато більше, ніж собі уявляли наші партнери”,
наголосив радник.

Захід останніх десятиріччя мав справу з конфліктами низької інтенсивності або з дуже обмеженим колом використання зброї чи спецназу.

“Такої масштабної війни з лінією фронту, яка має довжину понад 2 тисячі кілометрів, не було 80 років в Європі та у світі. І безумовно, в ній інші правила та інша кількість зброї”, зауважив Подоляк.

Президент Росії Володимир Путін ніколи не мав “плану Б” повномасштабного вторгнення в Україну.

Не розробив його, бо дійсно розраховував швидко захопити Київ і поставити там маріонетковий уряд, повідомив колумніст і триразовий лауреат Пулітцерівської премії Томас Фрідман у статті The New York Times “Володимир Путін найнебезпечніший дурень у світі”.

На його думку, відсутність “плану Б” робить війну Путіна однією з найбезглуздіших в сучасній історії.