Україна отримала далекобійні ракети Storm Shadow – CNN

Велика Британія поставила Україні крилаті ракети Storm Shadow.

Ракети забезпечать новий ударний потенціал великої дальності напередодні довгоочікуваного контрнаступу українських військ, пише CNN з посиланням на західних посадовців.

За словами співрозмовника видання, Велика Британія отримала запевнення від українського уряду, що ці ракети будуть використовувати лише в межах суверенної території України, а не для ударів по Росії.

Британські офіційні особи визначають Крим як українську суверенну територію, називаючи його “незаконно анексованим”, нагадало ЗМІ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сунак відреагував на цинічну заяву Путіна про “війну Заходу проти Росії”

“(Ракета Storm Shadow. Gazeta.ua) є справжньою зміною правил гри з погляду дальності дії”, сказав американський військовий високопосадовець.

Ракета надає Києву можливості, про які він просив з самого початку війни, додав військовий.

Storm Shadow це спільна розробка Великої Британії і Франції. Зазвичай її запускають з повітря. Критично важливо, що Storm Shadow має достатню дальність, щоб завдати удару вглиб тимчасово окупованої території України, відзначають експерти.

З дальністю стрільби понад 250 км або 155 миль ракета лише трохи поступається 185-мильній американській армійській системі класу “земля-земля” ATACMS.

9 травня журналісти The Washington Post з посиланням на джерела серед чиновників писали, що Лондон нібито готовий відправити Києву ракети Storm Shadow, подібні до американських ATACMS. І закликав до такого кроку Сполучені Штати Америки.

Якщо Велика Британія остаточно ухвалить рішення передати Україні далекобійну зброю, то США не будуть цього робити, за даними ЗМІ.