У США пояснили, чому Путін до останнього не призначав командувача “СВО”

Президент Росії Володимир Путін не хотів призначати командувача повномасштабного вторгнення в Україну.

Це мало критичний вплив на збройні сили РФ, дезорганізацію командних структур і підживлення нездійсненних очікувань, повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у новому звіті.

Аналітики припустили, що на початку 2022 року Путін уявляв себе головнокомандувачем та натхненником успішного нападу на Україну.

Кремль очікував, що російські війська захоплять Київ за лічені дні. Тож Путін, ймовірно, хотів оголосити цей бліцкриг особистою геополітичною перемогою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командири РФ знайшли нові методи покарання своїм солдатам британська розвідка

Експерти вказали, що подібні побоювання були у Йосипа Сталіна щодо маршала Радянського Союзу Георгія Жукова під час Другої світової війни.

Як зазначається, Сталін мав обмежений та застарілий військовий досвід і заздрив військовим подвигам та славі Жукова.

Водночас Путін не має військового досвіду. Це могло ще більше вплинути на його рішення не призначати командувача вторгнення. Будь-який воєначальник міг би відсунути російського президента на задній план, претендуючи на заслуги в очікуваній драматичній перемозі, пояснили в ISW.

11 січня міністр оборони РФ Сергій Шойгу зняв Сергія Суровікіна з посади командувача війною проти України й призначив замість нього голову генштабу Валерія Герасимова. Суровікін став його заступником.

Британська розвідка вважає, що призначення Герасимова є “показником зростання серйозності ситуації, перед якою стоїть РФ, і явним визнанням того, що кампанія не відповідає стратегічним завданням Росії.