Мінцифра запустила чатбот для вагітних: чим він корисний

Міністерство цифрової трансформації запустило чатбот “Буду мамою”.

Це сервіс на основі відкритих даних, повідомила пресслужба Мінцифри.

Як зазначається, над створенням чатбота працювала група кваліфікованих розробників. Це представники громадських організацій, органи влади та лікарі акушери-гінекологи.

“Сервіс “Буду мамою” допоможе отримати всі необхідні обстеження та аналізи для вагітних, гарантовані державою, всього за кілька кліків”, йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безплатна медична допомога для вагітних українок за кордоном: як скористатися

Як скористатися сервісом?

Жінка у чат-боті отримає покроковий алгоритм щодо безоплатного супроводу вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги. Для цього достатньо вказати свій термін вагітності.

Тобто всього у кілька кліків майбутній мамі доступні:

поради, як зібратися в пологовий будинок;
перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з терміном вагітності;
пам’ятки, які допоможуть захистити права майбутніх мам на безоплатні медичні послуги;
перелік “червоних прапорців” симптомів, які вказують на необхідність терміново звернутись до лікаря;
найближча жіноча консультація чи пологовий будинок, де послуги надаються безоплатно (незалежно від місця реєстрації майбутньої породіллі чи її фактичного місця проживання) тощо.

Скористатися чатботом можна в месенджерах Telegram та Viber.

2022 року зареєстрували 206 032 новонароджені. Найбільше народилося дітей у столиці, Львівській, Дніпропетровській, Одеській, Київській, Вінницькій, Закарпатській областях, за даними Міністерства юстиції.

Під час повномасштабної війни українкам непросто отримати медичну допомогу. Доводиться народжувати у підвалах медзакладів під час повітряних тривог і обстрілів. Пологові будинки часто стають мішенню артилерії та авіації. Зокрема, постраждали медзаклади в Маріуполі на Донеччині, Харкові, Житомирі, Херсоні, Вільнянську Запорізької області, Рубіжному на Луганщині, Куп’янську на Харківщині.