Президент Чехії сказав, чого Україні найбільше не вистачає для успішних операцій

Україні критично не вистачає боєприпасів, необхідних для початку наступу та звільнення окупованих Росією територій.

Тому Чехія у співпраці з іншими союзниками шукатиме шляхи збільшення постачання ЗСУ боєприпасів. Про це заявив президент Чехії Петр Павел, якого цитують České noviny.

Президент Чехії заявив, що з переговорів, які він вів в Україні, “цілком ясно, що Україні сьогодні для успішних операцій найбільше потрібні боєприпаси”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Росія, йди додому!”: президент Чехії залишив послання на військовій техніці

“Техніки, звичайно, теж не вистачає, але критичний брак боєприпасів не лише обмежує можливість України ефективно захищатися, а й певною мірою обмежує можливості проведення успішного контрнаступу для звільнення окупованої території”, сказав він.

Президент також додав, що навіть найпередовіша техніка без боєприпасів стає просто “складським майном”.

Павел зазначив, що Росія зберігає перевагу у кількості артилерійських гармат та ракетних установок, але насамперед у кількості боєприпасів, яких вони вистрілюють за день у чотири-п’ять разів більше, ніж українці.

“Чехія не лише збільшить постачання Україні боєприпасів зі своїх джерел, а й у співпраці із союзниками шукатиме можливості надати постачання з інших джерел”, запевнив президент.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Чехії Петром Павелом і президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою. Зустрічі відбулися у Києві 28 квітня.

Також цього дня президенти Словаччини та Чехії відвідали Бородянку на Київщині. Лідери країн заявили про підтримку України у боротьбі з російським агресором.