У боях загинув найрезультативніший зенітник ЗСУ

У боях за Україну загинув Андрій Лінійчук з позивним “Кельт” воїн, який збив найбільшу кількість ворожих повітряних цілей за час повномасштабної війни.

Воїн родом з Житомирщини. Ще у 2020 році після закінчення університету він підписав контракт та пішов у лави ЗСУ боронити нашу країну на Сході. Повномасштабне вторгнення він зустрів під Горлівкою, що на Донеччині. Про загибель українського захисника повідомила 95 окрема десантно-штурмова бригада.

Андрій Лінійчук був першим, хто здійснив бойове застосування переносного зенітно-ракетного комплексу Martlet модифікації Starstreak, яку розробили у Великій Британії та надали Україні в межах військової допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У бою з окупантами загинув український журналіст

Під час повномасштабного вторгнення “Кельт” став найрезультативнішим зенітником Збройних Сил України. На його рахунку 16 збитих дронів “Орлан-10”, 1 безпілотник “Zala” та навіть ворожий вертоліт Ка-52. За це він отримав орден “За мужність”.

За час вторгнення “Кельт” двічі зазнав поранень і під час лікування не міг дочекатися можливості знову повернутися на фронт. На жаль, під час чергового обстрілу з боку росіян Андрій Лінійчук загинув.

“Андрія нам буде не вистачати. Він став нам братом. Його наполегливість і відповідальність були для нас прикладом, а почуття гумору розрадою під час бойових виходів. Ми обов’язково помстимося за смерть Андрія”, каже побратим воїна Олександр.

У Бахмуті під час виконання бойового завдання загинув журналіст і військовий Володимир Мукан.

Про це у неділю повідомила сторінка воїна у Facebook. Також про загибель повідомив Навчально-науковий інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка.

Востаннє воїн писав у Facebook минулої п’ятниці.

До повномашстабної війни Володимир працював журналістом і редактором у “Газеті по-українськи”, журналі “Країна” і сайті Gazeta.ua.