“Росія, йди додому!”: президент Чехії залишив послання на військовій техніці

Президент Чехії Петр Павел, який у п’ятницю, 29 квітня, перебував в Україні, відвідав місто Дніпро.

Він повідомив, що Чехія взяла патронат над Дніпром та областю у післявоєнному відновленні і збирається відкрити у місті консульство. Про це Павел написав у Twitter.

“Я вирушив далі на схід, щоб показати, що Чехія серйозно ставиться до шефства над Дніпропетровською областю. Я запевнив губернатора Сергія Лисака, що вони не самотні в тому, що стосується реконструкції”, зазначив Павел.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль говорив з президентами Чехії та Словаччини про спецтрибунал для російських окупантів

У Дніпрі президенту Чехії показали багатоповерховий будинок на Набережній Перемоги, куди у січні влучила російська ракета. Тоді там загинули 46 людей, 79 отримали поранення. Люди, які вижили після ракетного удару, залишилися без житла.

Павел також поспілкувався з українськими військовими й залишив послання для Росії на військовій техніці Збройних Сил України.

“Ми з вами. Ви помститеся за полеглих, ви повернете собі свободу. Росія, йди додому!” написав Павел.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Чехії Петром Павелом і президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою. Зустрічі відбулися у Києві в п’ятницю.

У п’ятницю, 28 квітня, президенти Словаччини та Чехії Зузана Чапутова та Петр Павел відвідали Бородянку на Київщині. Лідери країн заявили про підтримку України у боротьбі з російським агресором.