“Неадекватна поведінка”, – президент розкритикував позицію Угорщини

Поведінка Угорщини та її стосунки з Росією не відповідають статусу союзника НАТО.

Президент Володимир Зеленський сказав про це в інтерв’ю фінським, шведським, данським і норвезьким журналістам, передає “Європейська правда”.

“Як розв’язати суперечку з Будапештом? Питання тільки в бажанні Будапешту. Мені здається, існує політична заплутаність політичних еліт в Угорщині. Дуже дивна ситуація, чи може бути країна НАТО за Росію і проти НАТО?”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В МЗС України відреагували на скандальну заяву Орбана

Союзники НАТО не можуть підтримувати країну, яка називає Альянс ворогом.

“Я вважаю, що це неадекватна поведінка. Я говорю свою суб’єктивну думку. Союзник це не просто слово, це зміст. Це союз держав з однаковим поглядом на безпеку, на цінності. По різному ставляться до певних моментів, але є договір союзників, які захищають один одного і відповідні цінності”, сказав президент.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україна “фінансово неіснуюча країна”.

На його думку, без підтримки партнерів російсько-українська війна одразу закінчиться, цитує Орбана 24.hu.

Він нарікав на те, що у Європі громадська думка ще не готова змусити лідерів країн переглянути санкційну політику щодо Росії, але “цей час настане”.

Також угорський лідер скаржився на нібито більше поганих новин з України щодо становища угорської громади, а також перейшов до того, що Європа змушена фінансувати багато потреб України.