На Байдена тиснуть щодо передачі Україні F-16 – ЗМІ

Президент США Джо Байден відчуває тиск з боку однопартійців у питанні наданні Україні сучасних винищувачів та ракет великого радіуса дії.

Серед тих, хто наполягає на таких поставках Джейсон Кроу, Річард Блументаль, Шелдон Вайтхаус, Джаред Голден, Марк Келлі, повідомляє видання The Hill.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україні потрібно передати F-16 німецький генерал

“Члени Конгресу від обох партій закликали Байдена поставити Україні реактивні ракети великої дальності ATACMS і сучасні винищувачі F-16”,- зауважує видання.

Обладнання може бути ключовим для оборони, а також контрнаступу українців, стверджують члени Конгресу. Із цим погоджуються й деякі військові лідери США.

Адміністрація США досі відмовляється від такого кроку та заявляє, що Сполучені Штати не мають зайвих систем ATACMS, а літаки не є пріоритетом для ЗСУ. Втім, обіцянка Вашингтона дати Україні основні бойові танки M1 Abrams після того, як упродовж місяців Білий дім відмовлявся це зробити, дала привід для оптимізму.

Американські винищувачі F-16 здатні змінити ситуацію на полі бою. Разом з F-16 Україні потрібне відповідне озброєння. Важливим є радар, який зможе супроводжувати кілька повітряних цілей. Тоді зможемо знищувати кілька російських літаків за один раз.

Україна продовжує йти до мети щодо отримання західних літаків. Дискусії з партнерами щодо цього питання тривають. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.