ЄС на рік скасував мита для України

Продовження ще на рік скасування дії ввізних мит ЄС на український експорт погодили постійні представники Євросоюзу погодили

Зробили це для підтримки української економіки, повідомив редактор з питань Європи “Радіо Свобода” Рікард Джозвяк у Twitter.

Пленарне засідання Європарламенту щодо цього питання відбудеться у травні”, додав Джозвяк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти знову заблокували зерновий коридор

Напередодні Комітет з міжнародної торгівлі Європейського парламенту дав “зелене світло” продовженню ще на рік скасування мит для України.

Призупинили дію ввізних мит, антидемпінгових мит та захисних заходів щодо українського експорту до ЄС. Це стосується фруктів та овочів, на які поширена система вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції та продуктів її перероблювання, що підлягають тарифному квотуванню.

Через блокування експорту з боку Росії може бути призупинена робота “зернової угоди”. Росія 18 квітня знову заблокувала інспекцію судів.

Перед тим Росія заблокувала у Чорному морі близько 50 суден з українським зерном. Тому Євросоюз надалі сприятиме експорту української сільгосппродукції через “коридори солідарності” на кордонах між Україною та країнами ЄС.