В НБУ сказали, як рішення про повернення доплат військовим вплинуло на переговори з МВФ

Рішення Верховної Ради про повернення доплат усім військовим на рівні 30 тисяч гривень ускладнює переговори з МВФ.

Це суперечить зобов’язанням української влади. Про це під час брифінгу повідомив голова НБУ Андрій Пишний, передає Gazeta.ua.

“Звісно, не надає позитивної конотації розмовам з нашими міжнародними партнерами подібне рішення”, сказав він у відповідь на питання про рішення Ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повернення 30 тис. військовим: у Раді зробили нову заяву

За його словами, усі учасники переговорного процесу розуміють, що реалізація цього рішення “достатньо суттєво підважить домовленості, взяті в рамках Меморандуму з МВФ”.

“Наразі рішення не реалізоване. Наскільки я знаю, відбувається певний юридичний процес. В якому вигляді в результаті і що саме буде ухвалено, я думаю, нам треба взяти декілька тижнів, і ми зрештою побачимо, результат. І вже від того результату будемо виходити”, сказав він.

Пишний зазначив, що в НБУ залишаються прихильними “саме того сценарію і саме тих домовленостей, які були закріплені на рівні Меморандуму з МВФ”.

Після початку війни в Україні виплачували додаткову грошову винагороду військовим, які не беруть участь у бойових діях, у розмірі 30 тисяч гривень.

Але з 1 лютого 2023 року такі щомісячні виплати скасували.

10 квітня Верховна Рада проголосувала за те, щоб повернути військовим доплати в розмірі 30 тис. грн.

Однак згодом внесли постанову, яка блокує повернення доплат у 30 тис. грн військовослужбовцям, поліцейським і посадовим особам служби цивільного захисту. Постанову вніс народний депутат від партії “Голос” Володимир Цабаль.

Водночас нардеп Олексій Гончаренко заявив, що у “Голосі” стався розкол, і більшу частину депутатів просто “купив” Офіс Президента і керівник Офіса президента Андрій Єрмак.