Американський генерал оцінив можливості ЗСУ та росіян перед контрнаступом

Українські війська нині мають вдалу позицію для контрнаступу.

Військові США працювали з ними над планом контрнаступальної операції. Про це заявив головнокомандувач збройних сил США в Європі генерал Крістофер Каволі, повідомляє CNN.

“Згідно з моделюванням, яке ми дуже ретельно провели з ними, українці перебувають у хорошій позиції”, ‒ сказав Каволі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Криму б’ють на сполох через очікуваний контрнаступ ЗСУ

Він також наголосив, що сухопутні сили Росії сьогодні більші, ніж були на початку конфлікту, незважаючи на численні втрати у війні проти України.

“Російські сухопутні сили деградували внаслідок цього конфлікту, хоча сьогодні вони більші, ніж на початку конфлікту”, ‒ сказав Каволі.

За його словами, крім сухопутних сил Росія має інші ресурси.

“Військово-повітряні сили втратили дуже мало. Вони втратили 80 літаків”, ‒ сказав генерал і додав, що Росія має ще до тисячі винищувачів і бомбардувальників.

Готуючись до можливого контрнаступу України, окупанти могли перекинути військову техніку для підтримки поточних російських наступальних операцій у Донецькій області або на інших ділянках фронту.

Контрнаступ це завжди компроміс між тим, що має противник та сторона, що захищається. Коли у нас буде достатньо переваг, то Збройні сили України підуть вперед. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів військовий аналітик Павло Лакійчук.