Росія знову наражає на небезпеку весь світ: Зеленський зробив заяву у річницю Чорнобильської катастрофи

Аварія на Чорнобильській атомній станції, що сталася 37 років тому, залишила величезний шрам для всього світу.

Витік радіації перетворив колись затишну й розвинену територію на зону відчуження. Сьогодні 30-кілометрова зона навколо ЧАЕС залишається небезпечним місцем із високою концентрацією радіації. Про це у річницю катастрофи нагадав президент України Володимир Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МАГАТЕ повідомили про значні пошкодження одного з енергоблоків ЗАЕС

Він також акцентував на нинішніх ядерних загрозах, які створює Росія. Нагадав, що торік російські окупанти, захопивши Чорнобильську АЕС, знову наразили на небезпеку весь світ.

“Минуло більше року з моменту звільнення. Наукові та безпекові підприємства в зоні ЧАЕС уже повернулися до нормального режиму роботи. Україна та світ заплатили високу ціну за ліквідацію наслідків катастрофи, яка триває й донині. Ми маємо зробити все, щоб не дати державі-терористу жодного шансу використовувати об’єкти атомної енергетики для шантажу України й цілого світу”, ‒ наголосив Зеленський.

Сьогодні, 26 квітня, виповнюється 37 років однієї з найбільших техногенних катастроф ‒ аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Нинішні дії Росії можуть призвести до нової трагедії, наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, кожна цивілізована країна має пам’ятати події та наслідки 26 квітня 1986 року, щоб рішуче боротися з російським ядерним терором.