Укладають рекордні контракти: аналітики розповіли про зміни у відносинах Пригожина з Шойгу

Незважаючи на суперечки засновника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина із міністром оборони РФ Сергієм Шойгу “вагнерівці” укладають рекордні контракти з російським міноборони.

Однак, Пригожин спростовує покращення відносин групи “Вагнера” з військовим командуванням РФ перед майбутнім контрнаступом ЗСУ. Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

“Раніше аналітики стверджували, що російське військове командування могло частково виправити свої напружені відносини з Пригожиним, аби переконати Путіна припинити наступальні операції напередодні запланованого українського контрнаступу”, ‒ йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Засновник “Вагнера” повстав проти решти “кишенькових” армій РФ

В ISW також звертаються увагу на різку зміну в характері публічної взаємодії Пригожина з міноборони та Кремлем ще на початку квітня. Постійні заяви про неприязнь до військового керівництва суперечать зміні риторики Пригожина, а також раптовому надходженню артилерійських боєприпасів після “місяців снарядного голоду” в Бахмуті.

До того ж, за даними російських ЗМІ, компанії Пригожина отримали рекордний дохід у 2022 році за контрактами з міноборони, попри його суперечку з Шойгу.

“Це вказує на те, що Пригожину, всупереч його заявленій незалежності та гордості, необхідно зберегти прихильність і підтримку Кремля та міноборони Росії, щоб підтримувати свої операції”, наголошують в ISW.

Заклик власника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина припинити війну свідчить про “погану ситуацію” для Росії. Закінчення війни “стало питанням виживання” для впливових людей у Кремлі, заявив керівник Головного управління воєнної розвідки Кирило Буданов.

У середині квітня Євген Пригожин закликав припинити так звану СВО в Україні. Він пояснив, що в нинішній ситуації “ідеальним варіантом” було б “повідомити всім про те, що Росія досягла тих результатів, які планувала”.