Дистанційне навчання: Лісовий анонсував зміни

Там, де дозволяє безпекова ситуація, важливо якнайшвидше повернути учнів до шкіл.

Адже онлайн навчання не сприяє соціалізації молоді. Про це в інтерв’ю порталу “Освіторія” заявив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.

За його словами, нині у багатьох школах є проблеми з облаштуванням укриттів. Тому терміново потрібно забезпечити фінансування освітньої субвенції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр освіти озвучив свою зарплату

“Навчання в онлайні протягом тривалого часу позбавляє підлітків живого спілкування, ми ризикуємо отримати покоління молоді, яка не соціалізувалася і не сформувала цілу низку м’яких навичок. Тому наше завдання ‒ якомога швидше повернути дітей до шкіл там, де дозволяє безпекова ситуація”, ‒ сказав міністр.

Він також наголосив, що навчання офлайн впливає й на економіку. Адже у містах і селах, де працюють школи, залишаються батьки учнів і розвивають громаду.

За словами міністра, у планах МОН формування стратегії змін у галузях дошкільної, загальної середньої, професійної та вищої освіти, а також у позашкіллі й науці. Лісовий обіцяє їх представити вже найближчим часом.

Міністерство освіти і науки пропонує зменшити кількість предметів у школах. Водночас всі ключові навчальні дисципліни природничі й гуманітарні повинні залишитися. Про це заявив голова МОН Оксен Лісовий.

В Міністерстві освіти та науки кажуть, що 12-річна система позитивно вплине на шкільне навчання. Вона допоможе покращити якість освіти та інтегрувати українську освіту до програм Європейського Союзу.