Як відрізнити золото від підробки, позолоти чи міді у домашніх умовах

На жаль, на сьогоднішній день зустрічається дуже багато підробок ювелірних виробів, особливо із золота, і особливо, якщо купувати їх у неперевірених місцях.

Звичайно, найнадійніший метод перевірити у спеціаліста. Але якщо у вас немає такої можливості, є кілька способів відрізнити справжнє золото від підробки, щоб не стати жертвою шахраїв. Gazeta.ua даcть вам кілька порад, якими ви можете скористатися перед покупкою прикраси, перебуваючи прямо в магазині, або після приходу додому.

Так, перед походом у ювелірний захопіть із собою хороший магніт. Достатньо взяти його і подивитися, чи прикраса до нього притягуватиметься. Якщо кільце, сережки, браслет або інша прикраса притягуються до магніту, це свідчить про те, що перед вами підробка, золотий виріб або золото низької проби.

Існує ще один спосіб, який бере свої витоки ще під час життя давньогрецького вченого та інженера Архімеда, який заклав основи гідростатики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли скарб золотих монет та прикрас

Необхідно провести гідростатичне зважування, для чого знадобляться ваги, склянка з водою та нитка. Спосіб добре підходить для перевірки кілець і сережок без великих каменів. Він дозволяє самостійно дізнатися пробу виробу.

Спочатку треба зважити прикрасу на терезах і записати на листку вагу, що вийшла. Далі слід взяти прозору склянку з водою, поставити її на ваги та обнулити результат. Потім у склянку на нитці потрібно опустити кільце або сережку так, щоб вони не торкалися дна, і знову записати цю вагу.

Після цього необхідно провести прості розрахунки, поділивши фактичну вагу виробу на його вагу у воді.

Тепер необхідно звірити дані з таблицею коефіцієнтів густини металів, яку можна знайти в інтернеті.

Якщо коефіцієнт, що вийшов, дорівнює:

8,92 перед вами мідь;
8,96 нікель;
7,7-7,9 сталь;
10,5 срібло;
11,34 свинець;
12,02 паладій;
11,54-11,56 золото 375 проби;
12,5-14 золото 585-ї проби;
14,5-16 золото 750 проби;
16-16,65 золото 850 проби;
18,5-19,0 золото 900 проби;
19,3 золото 999,9 проби.

У Нідерландах знайшли скарб золотих прикрас та срібних монет.

Аматор за допомогою металошукача виявив знахідку неподалік Хугвуда у провінції Північна Голландія. Опісля її передали до Національного музею старожитностей, передає HeritageDaily.

Виявили золоті сережки у формі місяця, два шматки сусального золота і 39 середньовічних дрібних срібних монет. Їх знайшли загорнутими у невеликі шматки текстилю.