Лісовий зізнався, скільки заробляє на посаді очільника Міносвіти

Новопризначений очільник Міносвіти Оксен Лісовий за березень отримав зарплату у 27 тис. грн.

За його словами, це “непогана” зарплата, якщо порівнювати із заробітною платою вчителів. Про це він сказав в інтерв’ю Освіторії.

Лісовий розповів, що перше запитання президента Володимира Зеленського на співбесіді з ним стосувалося того, якою має бути зарплата вчителів.

За словами міністра, він назвав суму, яку вважає гідною, але зараз досягти її неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість предметів у школах та форма навчання: Лісовий пропонує обговорити

“Учитель це, без пафосу, творець нації. Погоджуєтеся? І якщо це так, то скільки він повинен отримувати? Можливо, як військовий? Але військові також мають різну зарплату: на нулі це 100 тисяч, а в тилу 20. Тому щонайперше маємо дати відповідь на запитання: які критерії будемо враховувати, які визначають заробітну плату вчителя? Рівень заробітної плати має залежати від рівня кваліфікації і від низки інших чинників”, переконаний Лісовий.

За його словами, зараз “є бажання і мета побудувати принципово нові моделі оплати праці для вчителів”, але для цього необхідно спочатку напрацювати механізми.

Лісовий додав, що це одне з пріоритетних завдань для його команди.

Крім того, за перші два місяці на посаді міністр освіти прагне сформувати бачення, стратегію і дизайн-проєкти змін у сферах дошкільної, загальної середньої, професійної та вищої освіти, а також у сферах позашкільної освіти та науки.

Наразі терміновими питаннями є фінансування освітньої субвенції на обладнання укриттів, а також повернення учнів до шкіл там, де це можливо.

Міністерство освіти і науки пропонує зменшити кількість предметів у школах.

Водночас всі ключові навчальні дисципліни природничі й гуманітарні повинні залишитися. Про це заявив голова МОН Оксен Лісовий в телемарафоні “Єдині новини”.

За його словами, історію України, українську мову, хімію, фізику, математику та біологію точно надалі вивчатимуть учні.