Переворот у Судані: генсек ООН прогнозує “катастрофічну пожежу”

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш вважає, що спричинений боротьбою за владу конфлікт у Судані може перерости у “катастрофічну пожежу”.

Він не виключає, що вона охопить увесь регіон, пише Euronews.

Зростають побоювання, що ворожі сторони посилять збройну боротьбу за владу у Судані. Тому іноземні уряди прискорюють темпи евакуації дипломатів, співробітників та усіх своїх громадян з Судану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська розвідка у Судані провела успішну рятувальну операцію

Зазначається, що своїх громадян з Судану вже евакуювали США, Франція, Німеччина, Канада, Італія, Іспанія, Швеція, Данія, Швейцарія, Норвегія, Нідерланди, Болгарія, Туреччина, Японія та інші країни.

Тим часом громадяни Судану відчайдушно намагаються втекти від насильства. Багато ризикують, йдучи небезпечними дорогами, щоб перетнути північний кордон та дістатися Єгипту.

15 квітня у столиці Судану Хартумі сталися зіткнення між регулярною армією та воєнізованими силами швидкої підтримки Судану.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у Судані вже загинуло понад 400 людей. Вважається, що кількість загиблих набагато більша.

Агентство США з міжнародного розвитку надіслало спеціальну групу експертів з реагування на стихійні лиха в Судан. Група братиме участь у координації гуманітарної допомоги.

23 квітня стало відомо, що США провели військову операцію для евакуації своїх службовців з Хартума. Американських дипломатів та членів їхніх сімей евакуювали повітряним шляхом. До операції залучили шість літаків.