Процедуру мобілізації в Україні удосконалять: як саме

В Україні удосконалять процедуру мобілізації.

Профільний комітет Верховної ради вже працює над поправками до закону. Про це в коментарі “Укрінформу” повідомив представник президента в парламенті Федір Веніславський.

Як пояснив Веніславський, під час одного з засідань в Комітеті з питань нацбезпеки і оборони за участю всіх керівників вищого рівня порушились питання мобілізаційних заходів й випадків, коли, наприклад, військового після призову одразу відправляли в зону бойових дій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони про мобілізацію: “Це буденна реальність війни, а не новина”

“З’ясували, чому виникають такі неправильні ситуації, наприклад, коли військовослужбовець був одразу направлений в зону бойових дій після призову на службу. Ці питання ми взяли на контроль. Такого точно більше не буде. Винні будуть притягнені до відповідальності”, зауважив Веніславський.

Представник президента в парламенті відзначив, що комітет вже працює над вдосконаленою процедурою мобілізації.

Також розглядається питання щодо врегулювання видачі повісток внутрішньо переміщеним особам, які проживають не за місцем постійної реєстрації.

В Україні триває загальна мобілізація, що означає призов військовозобов’язаних за потреби.

Можливе розміщення російської ядерної зброї у Білорусі не може стати причиною проведення додаткової мобілізації. Про це заявив нардеп і член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Він зазначив, що в Україні збільшили чисельність Збройних сил України, а також інших структур оборони та безпеки. Тож потреби у додатковій мобілізації поки що немає.