МЗС України засудило звіт ООН про страти полонених на війні

Міністерство закордонних справ України назвало неприйнятним покладати відповідальність на жертву агресії.

Такич чином МЗС відповіло на висновки моніторингової місії ООН щодо порушення прав людини під час війни і Росією, і Україною, йдеться на сайті відомства.

“Ми вдячні моніторинговій місії за її роботу, зокрема документування порушень міжнародного права в сфері прав людини і міжнародного гуманітарного права, вчинених РФ в контексті збройної агресії проти України”, йдеться в відповіді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маніпулюють та зомбують: Росія націлила на Захід масштабну інформаційну кампанію

В МЗС підкреслили, що відповідно до Статуту ООН, Україна має право на самозахист.

“Українська сторона розраховує, що місія ООН уникатиме будь-яких кроків, що можуть трактуватися як урівняння жертви та агресора”, написали в міністерстві.

В Організації об’єднаних націй задокументували десятки випадків страт військовополонених за час повномасштабної війни в Україні.

Повідомили про страти 15 українських військовополонених російськими військами, використання їх як живого щита, загибель двох поранених через відсутність медичної допомоги та про тортури.

В ООН кажуть, що отримали інформацію про страту щонайменше 25 російських військовополонених. Один з інцидентів стався в березні 2022 року в Луганській області.