Міжнародна федерація хокею продовжила заборону на участь у змаганнях команд із Росії та Білорусі

“На своєму черговому засіданні рада IIHF розглянула поточні ризики безпеки, пов’язані з повторним внесенням національних і клубних збірних Росії та Білорусі у змагання IIHF. На підставі детальної оцінки ризиків […] рада IIHF визначила, що повторне внесення збірних Росії та Білорусі у змагання IIHF поки небезпечне”, – ідеться в повідомленні.

Рішенням міжнародної федерації сезон 2023/2024 мине без хокейних команд з Білорусі та Росії.

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну IIHF усунула збірні Росії та Білорусі усіх вікових категорій, а також російські й білоруські клуби від участі у будь-яких змаганнях, які проводять під егідою організації. Рішення ухвалили 28 лютого на позачерговому засіданні ради IIHF.

Окрім того, Росію позбавили права на проведення чемпіонату світу з хокею серед юніорів, який мав відбутися у 2023 році.

“Рішення про перенесення заходу було прийнято насамперед через турботу про здоров’я і добробут усіх гравців, посадових осіб і вболівальників, які беруть участь. Рада IIHF також взяла до уваги порушення російським урядом олімпійського перемир’я, яке було встановлено в грудні 2021 року резолюцією Генасамблеї ООН”, – сказано у заяві.

У квітні 2022 року IIHF позбавила Росію права на проведення чемпіонату світу з хокею, який мав відбутися в Санкт-Петербурзі з 5-го до 21 травня 2023 року.