Путін повторить долю головних нацистських злочинців – прокурор МКС

Російський диктатор Володимир Путін у будь-який момент може постати перед Міжнародним кримінальним судом.

Ті, хто вважає, що це неможливо, не розуміють історії. Про це сказав головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, повідомляє CNN.

“Ніхто не повинен відчувати, що в нього є свобода дій. Ніхто не повинен відчувати, що може діяти вільно, і вже точно ніхто не повинен відчувати, що може безкарно чинити геноцид, злочини проти людяності або воєнні злочини”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міжнародний кримінальний суд розгляне воєнні злочини РФ

Хан підкреслив, що ті, хто вважає, що неможливо притягнути до відповідальності Путіна, не розуміє історії.

“Тому що головні нацистські військові злочинці, (колишній президент Югославії Слободан, – Gazeta.ua) Мілошевич, (колишній політик боснійських сербів Радован, – Gazeta.ua.) Караджич, (колишній військовий офіцер боснійських сербів Ратко, – Gazeta.ua.) Младич, колишній президент (Ліберії, – Gazeta.ua.) Чарльз Тейлор, (колишній прем’єр-міністр, – Gazeta.ua) Жан Камбанда з Руанди, Хіссен Хабре (колишній президент Чаду, – Gazeta.ua.)сбули могутніми, впливовими людьми. І все ж таки опинилися в залах суду, де їхню поведінку розглядали незалежні судді. І це також дає привід сподіватися, що закон, як би важко це не було, може бути верховним”, – заявив головний прокурор МКС.

Російські окупанти вчинили понад 68 тис. воєнних злочинів в Україні. Загинули 9 655 цивільних, серед них 461 дитина. Не менше 16 тис. дітей примусово вивезли у Росію і Білорусь. Зруйнували понад 81 тис. об’єктів цивільної інфраструктури, серед них понад 62 тис. житлових будинків, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін.

Все це відбувалося за повної підтримки російського президента Володимира Путіна та його військового і політичного оточення.