Путіним не закінчиться – на Банковій сказали, кому ще світить трибунал

Україна продовжить працювати над створенням спецтрибуналу щодо злочинів російського керівництва.

Мета притягнути до відповідальності керівництво Росії. Про це сказав головний консультант кабінету голови Офісу президента та член робочої групи зі створення спецтрибуналу Олег Гавриш, пише LIGA.net .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Москві відреагували на ордер Путіну

Він наголосив, що ордер Путіну у справі про депортацію українських дітей не скасовує роботи над спецтрибуналом щодо злочину агресії.

“Трибунал ми створимо, як і планували. Одним Путіним це не повинно закінчитися … Трибунал щодо агресії дозволить заарештувати весь Радбез Росії. Нас ще дуже цікавлять Шойгу, Лавров, Патрушев, Медведєв, Бортніков. У нас набагато більше людей, ніж тільки Путін”, пояснив Гавриш.

Всього у справі щодо агресії проходять приблизно 200 осіб, близько 30 із них із Радбезу Росії, зазначив Гавриш. І ордер МКС навпаки допоможе Україні із втіленням у реальність ідеї спецтрибуналу.

За його словами, раніше представники деяких країн мали психологічний бар’єр і казали: як можна давати ордери на такі арешти, а раптом Путін вирішить застосувати ядерну зброю.

“Тепер цей аргумент взагалі знято. Якщо на Путіна є ордер, вже нема чого боятися. Потрібно створити спецтрибунал і видавати такі ордери на всю його компашку”, – сказав консультант Банкової.

17 березеня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна і Львової-Бєлової.

Путіна і Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації і переміщення дітей з окупованих районів України до РФ.

Торік Марія Львова-Бєлова “всиновила” хлопчика, якого російські окупанти викрали з Маріуполя Донецької області.