У чому важливість ордера для Путіна: у Міжнародному кримінальному суді пояснили

Ордер Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента РФ Володимира Путіна та дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової має значення передусім для України.

Росія справді не входить до числа 123 країн, які визнають легітимність суду в Гаазі. Про це сказав речник МКС Фаді Ель Абдалла в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua.

“Але це рішення більше надає прав Україні, яка визнає наші рішення, аніж Росії. У правовому полі Україна тепер може оперувати цим рішенням у своїх відносинах з країнами, які визнають наші рішення”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Москві відреагували на ордер Путіну

Україна може вимагати арешту Путіна і Львової-Бєлової на території 123 країн. Але суд не може проводити слухання за відсутності звинуваченої особи. Без арешту Путіна засідань у його справі не буде.

“Тож ми намагатимемося вирішувати це шляхом співпраці з іншими країнами, які визнають наші рішення”, пояснив речник суду.

17 березеня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна і Львової-Бєлової.

Путіна і Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації і переміщення дітей з окупованих районів України до РФ.

Торік Марія Львова-Бєлова “всиновила” хлопчика, якого російські окупанти викрали з Маріуполя Донецької області.